ANA SAYFA HAKKIMIZDA YARARLI BİLGİLER ENERJİ FUARLARI İLETİŞİM BİLGİLERİ
HAKKIMIZDA
Bursa Temiz Enerji Elektrik Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş Firması 15.07.2003 Tarihinde kurulmuştur.Elektrik Piyasası Düzenleme Kurumundan Üretim Lisansını 25.03.2008 Tarihinde almıştır.

Şirketin merkezi BURSA'dır.Faaliyet alanı yenilenebilir enerjidir. Tesisimiz Bandırma-Çanakkale karayolu 17.Km Bezirciköyü karşısı Emirler mevkii, Çarıkköy Konağı Çarıkköy-Bandırma / BALIKESİR dedir.
Toplam kurulu gücü 25 MW Mekanikdir. 24MW Elektrikdir. Tesisimizde 1 ADET 154 KV Şalt Merkezi, İdari Bina ve 2,5 MW lık 10 ADET RÜZGAR TÜRBİNİ Bulunmaktadır.Tahmini elektrik üretimi 90 MİLYON KİLOWATT-SAATTİR.

Firmamız elektrik üretimine ŞUBAT 2010 da başlamıştır.Firmamız yenilenebilir enerji kaynağı kullanarak hem toplumumuza hemde doğaya fayda sağlama amacıyla GLOBAL TAN ENERGY LİMİTED firması ile karbon kredi anlaşması yapmıştır.

Karbon kredi sertifikaları, Küresel ısınmaya sebep olan CO2 emisyonu üretmeyen temiz yenilenebilir elektrik üretim projelerine, KYOTO PROTOKOLÜ çerçevesinde, Uluslararası sertifikasyon kurumları tarafından GOLD SERTİFİKA verilmektedir.

Bursa Temiz Enerji Elektrik Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş bu santral ile yenilenebilir temiz enerji üretimine başlamış ve her yıl yaklaşık olarak 65 000 TONU bulan miktarlarda CO2 emisyonu nun Atmosfere salımı engellemiş olacaktır. Tesisimizin Tüm Ülkemize hayırlı olmasını dileriz.
BALIKESIR  
BALIKESIR
© Bursa Temiz Enerji 2011 all right reserved | Site Kullanım Şartları | Ana Sayfa 
T.C.ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANLIĞI TÜRKİYE KRONİK HAVAYOLU HASTALIKLARI ÖNLEME VE KONTROL PROGRAMI ASMAKİNSAN Temiz Enerji Elektrik Üretim San.ve Tic.A.Ş. RÜZGAR ENERJİSİ YENİLENEBİLİR ENERJİ GERİ DÖNÜŞÜM